Półkolonie  sportowe  w  ramach  gminnego
programu  " Nekla  na  start"   w  Targowej  Górce  2010r.

            Od 5.07 - 17 .07 2010 r. w ramach gminnego programu " Nekla na start" na boiskach przy Zespole Szkół w Targowej Górce odbyły się półkolonie sportowe.
W dniach od 5.07- 10.07.2010 r. w godz. 10.00-12.30 zajęcia prowadzone były dla chłopców kl. IV- VI .
Od 12.07- 17.07. 2010 r. w godz. 8.30- 11.00 kl. IV-VI dz. i chł.  natomiast w godz. 11.05-13.35 kl. I - II gimn. dz. i chł.
Zajęcia prowadzone były przez nauczyciela wychowania fizycznego Joannę Kozielską oraz liderów sportowych: Marię Szczygieł, Karolinę Myszkiewicz, Adama Andrzejewskiego, Krzysztofa Wleczyka, Damiana Nikodema, Jakuba Ożgę.
Celem półkolonii była organizacja bezpiecznego i atrakcyjnego wypoczynku dla dzieci, popularyzacja różnych form współzawodnictwa indywidualnego i zespołowego, zachęcanie do aktywnego spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu poprzez udział w zajęciach sportowo- rekreacyjnych. Program półkolonii obejmował- gry i zabawy ruchowe, współzawodnictwo indywidualne,  zespołowe gry sportowe ( piłka nożna, piłka siatkowa, piłka koszykowa) oraz unihokej. Na zajęciach uczniowie mogli wykazać się swoją szybkością, wytrzymałością, zwinnością, gdyż były przeprowadzane różne konkurencje indywidualne.
W czwartek (8.07) odwiedzili nas uczniowie z Zasutowa z opiekunem p. Lidią Płończak                     i został rozegrany towarzyski mecz w piłkę nożną. Natomiast w piątek ( 9.07) przyjechała do nas młodzież z Nekli z opiekunem p. Mateuszem Jackowskim i również zostały rozegrane towarzyskie mecze w piłkę nożną. Wszyscy świetnie się bawili mimo upału, który wtedy panował.
W sobotę ( 10.07 i 17.07 ) odbyło się podsumowanie zajęć. Osoby, które zdobyły największą ilość punktów w konkurencjach indywidualnych otrzymały medale. Każdy z uczestników otrzymał dyplom i słodycze.

Prowadzący zajęcia

n-l wychowania fizycznego
Joanna Kozielska