Nekla Na Start - Półkolonie sportowe w Nekli

W dniach od 5.07.2010r.  do 10.07.2010r. na boiskach przy Zespole Szkół w Nekli odbyły się półkolonie sportowe w ramach projektu "Nekla Na Start". Zajęcia trwały codziennie pięć godzin od 9.00 do 14.00. i uczestniczyli w nich chłopcy zarówno ze Szkoły Podstawowej jak i Gimnazjum.
Od pierwszego dnia pomimo panujących upałów boiska pełne były młodych sportowców, chętnych do podjęcia rywalizacji.  Zajęcia prowadzone były przez nauczyciela wychowania fizycznego p. Mateusza Jackowskiego, któremu pomagali liderzy sportowi - Magdalena Gościniak, Maciej Bartkowiak, Dawid Górka, Sebastian Kacała, Robert Wyderkiewicz i Daiwd Maciejewski.
Celem półkolonii była organizacja bezpiecznego i atrakcyjnego wypoczynku dla dzieci oraz popularyzacja różnych form współzawodnictwa indywidualnego i zespołowego, zachęcanie do aktywnego spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu poprzez udział w zajęciach sportowo- rekreacyjnych. W programie zajęć znalazły się gry i zabawy ruchowe, technika i taktyka zespołowych gier sportowych (piłka siatkowa, piłka nożna, piłka koszykowa, piłka ręczna oraz unihokej) oraz gry lekkoatletyczne.
W czasie tych kilku dni uczniowie mogli wykazać się na różnych polach rywalizacji sportowej a przede wszystkim doskonalić nabyte wcześniej umiejętności na lekcjach wychowania fizycznego z poszczególnych dyscyplin. Ze względu na największe zainteresowanie chłopców, dyscypliną wiodącą na zajęciach była piłka nożna. Poszczególne jednostki prowadzili świeżo 'upieczeni' instruktorzy z tej dyscypliny: Maciej Bartkowiak i Dawid Górka. Kolejne dni półkolonii mijały szybko a kulminacyjnym dniem był piątek (9.07.) gdy wszyscy wybraliśmy się rowerami do Targowej Górki na towarzyski turniej piłkarski z uczniami Zespołu Szkół w Targowej Górce.
Na koniec należy podkreślić naprawdę duże zaangażowanie i chęć uczestnictwa młodych osób w prowadzone zajęcia. Także liderzy stanęli na wysokości zadania aktywnie przyczyniając się do dobrej zabawy młodszych kolegów. 

Mateusz Jackowski

0 1 2 3
4 5 6 7
8 9 10 11
12 13 14 15
16 17 18 19
20 21 22 23
24 25 26 27
28 29 30

 

Ostatnia modyfikacja strony: